Wiedeń

Austria - Wiedeń

Wiedeń to jedna z najelegantszych stolic europejskich. Zachwyca dostojeństwem i statecznym charakterem. Wspaniałe bale, wielkie opery, aksamitne nuty walca rozpływające się po kawiarniach, średniowiecznych uliczkach, barokowych kościołach i szlacheckich pałacach. Zapraszamy Państwa na przejażdżkę w wygodnym fiakrze powożonym przez staromodnego stangreta w meloniku, aby na koniec dnia zatańczyć walca na jednym z 450 bali corocznie organizowanym w stolicy Austrii. A może nawet być zaproszonym na najsłynniejszy bal świata – bal w Operze Wiedeńskiej. Zapraszamy do maszyny czasu, która zabierze nas w czasy monarchii Habsburgów.

Wiedeń

 • Podróż w czasy dynastii Habsburgów
 • Prywatny koncert muzyki Johanna Starussa i W.A. Mozarta
 • Lekcja walca w jednej z najlepszych wiedeńskich szkół
 • Przejażdżka w fiakrze powożonym przez staromodnego stangreta w meloniku
 • Bal w strojach z epoki

Czechy

Czechy

Górsko-wyżynne ukształtowanie terenu Czech sprzyjało budowie zamków. Niezdobyte twierdze, zbuntowane baszty, tajemnicze zamki i bajeczne wille w wielkich parkach – oto miejsca, gdzie króluje przeszłość. Pierwsze budowle spotkać można tuż za granicą co sprawia, że autokar jest tu doskonałym środkiem transportu. Zwiedzanie ubarwiają przewodnicy w strojach z epoki, dawna muzyka i tańce, pokazy szermierki i sokolnicy, a czasem także duchy!

Czechy

 • Tam, gdzie króluje przeszłość: niezdobyte twierdze, zbuntowane baszty, tajemnicze zamki
 • Przewodnicy w strojach z epoki
 • Dawna muzyka i tańce
 • Pokazy szermierki i sokolnicy
 • Spotkania z duchami!

Litwa

Litwa

Litwa to kraj w którym znajdziemy i góry i lasy i doliny i rzeki i jeziora i morza i stepy. Zajedźmy do karczmy, posłuchajmy opowieści starców o tym, jak to się na ,,bisurmanów" dawniej chodziło, jak się to Szwedów z kraju przeganiało, jak to na moskiewskich murach nasze sztandary zatykano. Cofnijmy się w czasie i pobiesiadujmy wraz ze średniowieczną szlachtą w trockim zamku. Pozwólmy aby głos trąb oraz strzałów ze strzelb obwieścił całej okolicy przybycie gości. Posmakujmy tradycyjnych potraw kuchni litewskiej abyśmy mogli na koniec rzec „ i ja tam byłem, miód i wino piłem”!

Litwa

 • Średniowieczna uczta na zamku w Trokach
 • Biesiada w karczmie z bitnymi Sarmatami
 • Pokazy szermierki i walk rycerskich
 • Tradycyjne kołduny i cepeliny, a to wszystko okraszone litewskim miodem pitnym

Irlandia

Irlandia

Irlandia to bezkresne łąki, których trawa naprawdę wydaje się być bardziej zielona niż gdzie indziej, nagie i poszarpane wzgórza, góry i mokradła, ciemne gorzkie piwo oraz zamki. Niezliczona ilość kamiennych zamków zarówno tych będących dziś romantycznymi ruinami jak i tych nadal wykorzystywanych jako prywatne rezydencje czy otwarte jako hotele. Zapraszając w podróż po „szmaragdowej wyspie” proponujemy noclegi w zamkach, gdzie po wykwintnej kolacji będzie można sączyć whiskey w blasku ognia z kominka, a w dzień zagrać w golfa na należącym do posiadłości polu golfowym, czy obejrzeć gonitwę chartów angielskich odbywającą się na torze w sąsiednim hrabstwie.

Irlandia

 • Dublin – śladami WIKINGÓW w stolicy Zielonej Wyspy
 • Moherowe Klify – widok z XIX kamiennej wieży O’Brian’s Tower na urzekające irlandzkie pejzaże i strome wybrzeże Oceanu Atlantyckiego
 • Noclegi i średniowieczna kolacja w XV-wiecznym zamku Bunratty.

RPA

RPA

W roku 1923 powstała firma Union Limited uruchamiając pierwszą linię na trasie: Johannesburg – Kapstadt. Od tego czasu pociąg ten w swej, już niemal 100 letniej historii, przewoził wiele historycznych postaci świata polityki i businessu Afryki Południowej zanim przejęły tę funkcję samoloty. Proponujemy, aby 1600 km na trasie Pretoria – Kapsztad przebyć w najbardziej luksusowym pociągiem świata – Blue Train! Pociąg składa się z wagonów klasy suite, wagonów restauracyjnych i wagonu klubowego. Wagony suite wyposażone są w: sypialnię, pokój dzienny, klimatyzację, TV, minibar, łazienkę z prysznicem i WC. Podczas 27 godzin podróży miedzy Pretorią, a Kapsztadem odkryjemy tajemnice południowej Afryki, przemierzając jedne z najpiękniejszych zakątków świata.

RPA


Innowacyjna_Gospodarka_Mazurkas_UE_web

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

„DOTACJE NA INNOWACJE – INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ”