Szlakiem Wina - Włochy/Toskania

Włochy

Ojczyzna Michała Anioła, Rafaela i Dantego to miejsce, gdzie czas płynie wolniej, a mieszkańcy żyją zgodnie z naturą. Jest to kraina winem płynąca, ze wspaniałą kuchnią, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: zabytkowe miasta, ciepły klimat oraz winnice i wino ze słynnym lekkim chianti oraz ciężkim brunello. Zapraszamy do miasteczek przycupniętych na wzgórzach porośniętych gajami oliwnymi i winnicami, gdzie strome i malownicze uliczki, place i kamienice zachowały klimat dawnych czasów. Zapraszamy na degustację win z lokalnych piwniczek a następnie na kolację w tawernie u stóp średniowiecznego zamku. A może sami przygotujmy nasze wino? Jesienią czekają na nas: winobranie i winne festiwale takie jak Rassegna del Chianti Classico, gdzie zabawa trwa dzień i noc a wino leje się strumieniami.

Szlakiem Wina - Włochy/Toskania

 • Florencja – Perła Toskanii
 • Małe, przycupnięte na wzgórzach miasteczka
 • Kolacje w winiarniach, enotekach
 • Winobranie na toskańskiej prowincji
 • Kurs someliera i degustacje miedzy innymi słynnego chianti
 • Kuchnia toskańska

Szlakiem Wina - Francja

Francja

Nieodłącznie kojarzy nam się z modą, artystami, paryskim Moulin Rouge, wieżą Eiffla, Lazurowym Wybrzeżem nad którym zwykła wypoczywać „śmietanka” Europy oraz winem. Winem z regionów Burgundii, Bordeaux, Szampanii…. We wrześniu zapraszamy na tradycyjne winobranie, a w listopadzie na święto młodego francuskiego wina z regionu Beaujolais. Przez okrągły rok proponujemy degustacje win w Zamkach and Loarą, degustacje szampana w miejscu, skąd pochodzi nazwa tego trunku, warsztaty o winie i szampanie prowadzone przez znanych w świecie somelierów.

Szlakiem Wina - Francja

 • Tradycyjne winobranie w regionach Burgundii, Bordeaux, Szampanii
 • Beaujolais Nouveau - Święto młodego francuskiego wina
 • Degustacje w Zamkach and Loarą
 • Spotkania z największymi w świecie somelierami….
 • Moda, artyści, paryski Moulin Rouge, wieża Eiffla, Lazurowe Wybrzeże…

Szlakiem Wina - Chile

Chile

Zróżnicowanie geograficzne sprawia, że uprawia się tu kilkanaście różnych szczepów winogron, a wina z każdego z regionów mają swój niepowtarzalny bukiet. Zapraszamy do winnic ekologicznych gdzie poruszać się można pieszo lub rowerem, winogrona zrywane są wyłącznie ręcznie, a chwasty plenione przy pomocy wolno chodzących gęsi!Na pustyni Atacama ugotujemy jajka oraz mleko w gejzerach El Tatio i przyrządzimy przepyszne śniadanie pod bezchmurnym, krystalicznie czystym niebem, aby ruszyć dalej na południe na winobranie u stóp potężnych Andów.

Szlakiem Wina - Chile

 • Atakama – najbardziej sucha pustynia świata, żyzna Dolina Środkowochilijska, Okręg Jezior, pustkowia Patagonii i lodowe cuda rejonu Antarktydy
 • Winnice ekologiczne gdzie poruszać się można na nogach lub rowerem
 • Winobranie u stóp potężnych Andów

Szlakiem Whisky - Szkocja

Szkocja

Szkocka whisky jest znana na całym świecie, to symbol prestiżu i dobrego smaku. Podążając szlakiem tego ekskluzywnego alkoholu odkrywamy tajniki jego produkcji. Rodzinne destylarnie, XV- wieczną tradycję i głębię smaku najszlachetniejszego gatunku – single malt. A to wszystko w otoczeniu zielonych, wichrowych wzgórz, skalistych wrzosowisk, zamglonych krajobrazów, tajemniczych, warownych zamków i malowniczego wybrzeża urokliwej Szkocji, okraszone tradycyjnymi tańcami, muzyką dud i szkockimi kiltami.

Szlakiem Whisky - Szkocja

 • Legendy, wichrowe wzgórza, stojące na pustkowiu warowne zamczyska i mniejsze rezydencje
 • Degustacje whisky w przyzamkowych destylarniach
 • Szkockie kilty, dudy i tradycyjne tańce

Szlakiem Whisky - Irlandia

Irlandia

Zapraszamy na degustację whiskey w destylarnii Jamesona, jednej z najlepszych whiskey w Irlandii, tutaj poznamy różnicę pomiędzy tym trunkiem z Irlandii i Szkocji. Różnica jest nawet w pisowni…a która jest lepsza zadecydujecie Państwo osobiście.

Szlakiem Whisky - Irlandia

 • Wizyta w przekształconej na muzeum destylarni Old Jameson - poznanie tajników produkcji i fascynującej historii irlandzkiej „whiskey”
 • Degustacja kilku rodzajów tego słynnego trunku – czyli różnice pomiędzy whiskey irlandzką, szkocką i amerykańską

Szlakiem Piwa - Czechy

Czechy

To kraj z bogatą historią i wyjątkową kulturą biesiadowania, to piwo, knedliki i dobry Wojak Szwejk. Zapraszamy do największego piwnego SPA na świecie, do rodzinnego browaru Chodovar w miejscowości Chodova Plana, ok.9 km od Mariańskich Łaźni. W restauracji Ve Skale znajdującej się w wydrążonych w skale tunelach będziemy rozkoszować się staroczeskimi specjałami kulinarnymi przygotowanymi zgodnie ze starymi recepturami oraz chodovarskim ciemnym lub jasnym piwem prosto z piwnicy, w której leżakuje. Od rana zaś czeka odprężająca, gorąca kąpiel, lecznicza woda mineralna, wyjątkowe ciemne piwo kąpielowe i odmładzające drożdże piwne z domieszką siedmiu rodzajów suszonych ziół leczniczych. A wszystko to tak niedaleko….

Szlakiem Piwa - Czechy

 • Biesiady po czesku, czyli „Piwo, knedliki i Dobry Wojak Szwejk”
 • Lecznicze sposoby wykorzystania piwa… - kąpiele piwne
 • Gra kulinarna ze słownikiem w ręku, czyli jak zrobić zakupy na praskim targu i ugotować typowe czeskie potrawy

Szlakiem Piwa - Stolica Guinessa

Dublin, Irlandia

Guinness Storehouse jest mekką dla miłośników piwa. Najważniejszą częścią wycieczki po Storehouse jest Gravity Bar na dachu, gdzie można napić się ciemnego wspaniałego piwa. Browar mieści się w starym składzie ziaren. Jest to imponujące miejsce, które przysparza międzynarodowej sławy Guinnessowi. Został on założony w 1759 roku przez Artura Guinnessa, St James’ Gate wytwarza 450 milionów litrów piwa rocznie, co ledwo starcza by zaspokoić Irlandczyków, którzy dziennie wypijają 4 miliony kwart.

Szlakiem Piwa - Stolica Guinessa

 • Browar Guinessa - czyli jak warzy się najlepsze na świecie ciemne piwo
 • Rajd po pubach – degustacja najlepszych gatunków złotego trunku przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki irlandzkiej

Szlakiem Piwa - Niemcy

Niemcy - Oktoberfest

Stolica Bawarii – Monachium przeżywa każdego roku na jesieni najazd tłumów turystów z całego świata. Tysiące osób chcą uczestniczyć w jednej z największych niemieckich atrakcji - Oktoberfest. Od rana do wieczora miłośnicy piwa zasiadają w przygotowanych ogródkach, delektując się złotym płynem i golonką. Warty odwiedzenia jest także Berlin, który stał się ostatnio idealnym celem krótkich imprez autokarowych. Trasę Warszawa – Berlin, dzięki nowopowstałym autostradom, pokonuje się w niespełna 7 godzin. Miasto oferuje mnóstwo atrakcji: od zwiedzania słynnych miejsc, takich jak ulica Unter den Linden, Checkpoint Charlie czy Brama Brandenburska, poprzez ciekawe muzea, wystawy i festiwale, po niesamowicie bogate życie nocne, w najlepszych na świecie klubach nocnych i dyskotekach.

Szlakiem Piwa - Niemcy

 • Słynne święto piwa – Bawarski Octoberfest, obchodzony w Monachium od 1810 r.
 • Nocne życie BERLINA – rajd po słynnych klubach i dyskotekach
 • Degustacje piwa w regionie północnej Frankonii, słynącej z ogromnej liczby browarów

Innowacyjna_Gospodarka_Mazurkas_UE_web

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

„DOTACJE NA INNOWACJE – INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ”