Istambuł - Eliksir Sułtana

Istambuł

Dawny Konstantynopol - twierdza na siedmiu wzgórzach to dziś wyjątkowa mieszanka Orientu i Zachodu. Tylko w Stambule możemy obserwować jak na naszych oczach przenikają się i uzupełniają kultura, historia i tradycje wschodu i zachodu, tworząc unikalnego ducha tego miasta …Karawana wyruszająca z tajną misją z Istambułu do Egiptu zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Eliksir wysłany przez Sułtana do gubernatora Egiptu zniknął bez śladu … Poszukiwania wśród zabytków i bazarów Istambułu czas zacząć! A po emocjonujących przygodach niczym młody Indiana Jones zapraszamy na relaks w tureckich łaźniach i rejs po Bosforze.

Istambuł - Eliksir Sułtana

  • Dawny Konstantynopol – twierdza na siedmiu wzgórzach
  • Miasto dwóch kontynentów – spotkanie kultury Orientu i Cywilizacji Zachodniej
  • Rejs po cieśninie Bosfor

Sycylia - Ojciec Chrzestny

Sycylia

Wybrzeże długości 1039 km, Wyspy Liparyjskie, górujący wulkan Etna, bogata śródziemnomorska fauna i flora, wino i przepyszna kuchnia…Przenosimy się w czasie do lat 50-tych. Życie tu toczy się według podstawowych wartości, którymi są Respekt i Honor. W takiej atmosferze narodził się właśnie Ojciec Chrzestny a wokół niego jego synowie, zięciowie, szwagrowie, sponsorzy, żona i kochanki…Nieznany sprawca ukradł sekretny przepis na lody jednemu z największych szefów na Sycylii – samemu Don Stracciatelli. Poszukiwania czas zacząć! A podczas tego zadania nie ominie nas trekking po stokach Etny, wyprawa w świat sycylijskich smaków , czyli warsztaty kulinarne czy test „ślepej etykietki” w krainie wina.

Sycylia - Ojciec Chrzestny

  • Gra Mafijna w sycylijskich miasteczkach
  • Rejs po Wyspach Liparyjskich
  • Trekking po zboczach wulkanu Etna
  • Wino i przepyszna kuchnia…

Malta - Maltański Sokół

Malta

„W 1539 roku Rycerze Zakonu Maltańskiego, złożyli hołd Hiszpańskiemu królowi Karolowi V, wysyłając mu cenny posążek Złotego Sokoła. Jednak Piraci opanowali okręt, wiozący ten bezcenny klejnot i los Maltańskiego Sokoła pozostał po dziś dzień tajemnicą…”. Gra nawiązuje do amerykańskiego filmu z 1941 roku „The Maltese Falcon” uznanego za najlepszy film detektywistyczny wszechczasów. W pogoni za tajemnicą będziemy musieli podołać grze terenowej w La Valettcie, wykazać się umiejętnościami żeglarskimi podczas regat na wyspę Comino, walczyć w bitwie morskiej na galerach czy wykazać się umiejętnościami jazdy terenowej podczas rajdu jeepami. Na koniec czeka wszystkich wielka nagroda - spotkanie z Wielkim Mistrzem zakonu maltańskiego i uczta!

Malta - Maltański Sokół

  • Wyspa położona w samym sercu Morza Śródziemnego
  • Mały, piękny i niepowtarzalny kraj ze średniowiecznymi miasteczkami, kamiennymi świątyniami i barokowymi kościołami
  • Poszukiwanie śladów historii sprzed 7000 lat

Innowacyjna_Gospodarka_Mazurkas_UE_web

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

„DOTACJE NA INNOWACJE – INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ”